مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت شماره۳۰۰/۳۱۱۰۷ ۶/۵/۱۳۹۲ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت استاندار محترم و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت


مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت

رده: + قوانین جدید

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت

شماره۳۰۰/۳۱۱۰۷                        ۶/۵/۱۳۹۲
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر شفت
استاندار محترم و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان
در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران محلی، ناحیه ای، منطقه ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، به استحضار می رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۴/۱۲/۱۳۹۱، طرح جامع شهر شفت را که در اجرای بند (۲) از ماده (۳) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ ۱۸/۱۲/۱۳۹۰ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
۱ـ افق طرح جامع با حفظ سطوح، سرانه ها و جمعیت پیشنهادی بر مبنای جمعیت پایه (سرشماری ۱۳۹۰) به سال ۱۴۰۵ افزایش یابد.
۲ـ کمربندی غربی پیشنهادی به علت عدم طراحی دقیق و توجیه فنی کافی حذف و کمربندی شرقی شهر با طراحی هندسی مناسب در حریم شهر نمایش داده شود همچنین به منظور حل مشکل عبور و مرور بین شهری، بزرگراه های در دست مطالعه پس از تصویب و نهایی شدن در طرح (حریم شهر) اعمال گردد.
۳ـ نقاطی که به عنوان پدافند غیر عامل پیشنهاد شده مجدداً مورد بررسی قرار گرفته و صرفاً مکان های مناسبی که از طریق معابر و جاده های مناسب قابل دسترسی باشند مشخص گردد.
۴ـ نقشه های مربوط به کاربری های پیشنهادی و محدوده شهر براساس جداول و مصوبات استانی مجدداً بررسی و اصلاح و ارائه گردند.
۵ ـ با توجه به مغایرت حدود ۳۵ هکتاری کاربری مسکونی در جداول و نقشه ها، ضمن حذف کاربری مازاد مسکونی فوق الذکر کاربری باغات و شالیزارها داخل محدوده شهر به عنوان اساس طرح جامع تثبیت شوند.
۶ ـ دانشگاه پیام نور واقع در جنوب شهر از محدوده شهر خارج و در حریم شهر مشخص گردد.
مطابق این مصوبه آن دسته از اراضی که در خارج از محدوده و درون حریم شهر قرار دارند در صورت ایجاد حقوق مکتسبه (ناشی از تغییر کاربری و پروانه های ساختمانی صادره دارای مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح استانی) تا زمان تصویب طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، با همان عملکرد (کاربری) در حریم شهر تثبیت و ابقاء می گردد.
این طرح بر اساس جمعیت پیش بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (۱۴۰۳) معادل ۸۸۷۳ نفر در محدوده ای به وسعت ۸/۴۶۵ هکتار شامل کاربری های مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی ۱/۱۹ نفر در هکتار) و حریمی به مساحت ۵/۱۳۱۱ هکتار تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده بود.
ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر شفت بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.
معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي