مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بایگ


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بایگ


مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بایگ

رده: + قوانین جدید

شماره۳۰۰/۳۴۰۰۷ ۲۰/۵/۱۳۹۲

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بایگ

استاندار محترم و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی

۱ـ افق طرح جامع، با حفظ سطوح، سرانه ها و جمعیت پیشنهادی، به سال ۱۴۰۵ تغییر یابد.

۲ـ کمربندی ضلع غربی و میدان ورودی جنوبی شهر، مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد و در صورت عدم ضرورت حذف گردد.

۳ـ در نقشه منطقه بندی حریم، در ضلع جنوبی پهنه حفاظتی به پهنه زراعی و کشاورزی تغییر یابد و پهنه صنایع مزاحم پیشنهادی مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد و اراضی باغی از این پهنه خارج گردد.

۴ـ نقشه سلسله مراتب شبکه معابر پیشنهادی مطابق آیین نامه طراحی راههای شهری ایران، مصوبه مورخ ۷/۹/۱۳۷۳ شورای عالی شهرسازی و معماری تهیه و ارائه گردد.

این طرح براساس جمعیت پیش بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (۱۳۹۹) معادل ۴۸۵۲ نفر در محدوده ای به وسعت ۴/۷۴ هکتار شامل کاربری های موردنیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی ۲/۶۵ نفر در هکتار) و حریمی به مساحت ۳۳۶ هکتار تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده بود.

ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر بایگ بیش از پیش فراهم گردد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.

همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.

معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي