آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور » دانشنامه کامل حقوقی


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور


آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور

رده: + قوانین جدید
آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
شماره۱۲۰۶۹۰/ت۴۹۵۵۴هـ                      ۳۰/۶/۱۳۹۲
آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۶/۶/۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود:
آیین نامه اجرایی بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
ماده۱ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
الف ـ معاونت: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور.
ب ـ بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی): انواع شرکت ها، مؤسسات، سازمان ها نهادها، تشکل ها، انجمن ها، جمعیت ها، کانون ها و شوراهای خصوصی و تعاونی که دارای مجوز قانونی برای فعالیت های حرفه ای و تخصصی هستند.
ج ـ خدمت: خروجی نهایی فعالیت های دستگاه های اجرایی که برای متقاضیان ارائه شده و کمیت پذیر و قابل اندازه گیری باشد نظیر صدور و ثبت اسناد مالی، تولید نهال، تربیت دانش آموز، مداوای بیمار، صدور مجوز برای بهره برداری از مراکز فرهنگی و کتابخانه ها.
د ـ هزینه پایه کالا یا خدمت: هزینه ای که توسط کارگروه موضوع ماده (۴) این آیین نامه در چارچوب قوانین و مقررات و برای خرید کالا یا خدمت ملاک عمل قرار می گیرد.
هـ ـ دستگاه اجرایی: دستگاه های اجرایی که دارای ردیف اعتباری در جدول شماره (۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور بوده و دارای اختیار خرید کالا یا خدمت براساس قوانین و مقررات از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) می باشند.
ماده۲ـ دستـگاه های اجرایی پیشنهاد خود را در خصوص خرید کالا یا خدمت از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) در چارچوب فرم (برگه) پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است حداکثر تا پایان دی ماه سال جاری برای تأیید به معاونت اعلام می نمایند.
ماده۳ـ اعتبارات موضوع این آیین نامه با پیشنهاد دستگاه اجرایی و تأیید معاونت، از سقف اعتبارات مربوط در جدول شماره (۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، کسر و به ردیف مربوط در جدول شماره (۹) قانون یاد شده اضافه می گردد تا در قالب موافقتنامه های متبادله با معاونت جهت خرید کالا یا خدمت از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) اختصاص یابد.
تبصره۱ـ منظور از اعتبارات، اعتبار هزینه ای، تملک دارایی های سرمایه ای، مالی و اختصاصی مصوب می باشد که با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور ـ مصوب ۱۳۵۱ـ تخصیص می یابد.
تبصره۲ـ اعتبارات انتقال یافته به جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، برای خرید کالا یا خدمت از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) پس از انعقاد قرارداد و ارائه گزارش عملکرد توسط دستگاه اجرایی تخصیص خواهد یافت.
ماده۴ـ به منظور تعیین کالا و خدمت موردنیاز که از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) قابل خرید است، کارگروه اجرایی متشکل از معاون اداری و مالی و یا توسعه مدیریت و یا عناوین مشابه، ذیحساب و مدیرکل امور مالی با تأیید وزیر و یا رییس دستگاه با وظایف و اختیارات زیر تشکیل می گردد:
الف ـ تعیین سهمیه اعتبارات تخصیص یافته دستگاه به تفکیک کالا یا خدمت و اعلام آن به معاونت از طریق رییس دستگاه اجرایی.
ب ـ اطلاع رسانی در خصوص صلاحیت فنی بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) و اعلام عمومی آن از طریق رسانه ها.
ج ـ تعیین هزینه های پایه کالا یا خدمت.
د ـ تعیین شرح قراردادهای خرید از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) به تفکیک روش های تعیین شده با رعایت قوانین و مقررات مربوط.
ماده۵ ـ خدماتی که براساس این آیین نامه از بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) تأمین می شوند، باید مشخص و کمیت پذیر باشند به نحوی که بتوان بر کمیت و کیفیت خدمات خریداری شده نظارت کرد.
ماده۶ ـ اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد باید دارای پروانه فعالیت از مراجع قانونی ذی ربط باشند و با تأیید دستگاه اجرایی توانایی و امکانات لازم برای انجام تعهدات موضوع قرارداد را داشته باشند. انتخاب بخش غیردولتی (خصوصی ـ تعاونی) به صورت رقابتی با رعایت قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.
ماده۷ـ دستگاه های اجرایی موظفند گزارش عملکرد بند (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور را به معاونت ارائه نمایند.
معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي