آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور » دانشنامه کامل حقوقی


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور


آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور

رده: + قوانین جدید
آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
شماره۱۴۸۵۳۲/ت۴۹۷۳۷هـ                      ۱۳/۹/۱۳۹۲ 
آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت کشور
معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۶/۹/۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد شماره ۶۲۳۵۵ مورخ ۱۷/۷/۱۳۹۲ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد بند (۱۳۴) قانـون بودجه سـال ۱۳۹۲ کل کشـور، آیین نامه اجرایـی بند یاد شده را به شـرح زیـر تصویب نمود:
آیین نامه اجرایی بند (۱۳۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور
ماده۱ـ اصطلاحات مورد استفاده در این آیین نامه در معانی مشروح زیر به کار می روند:
الف ـ طرح ها: طرح های تملک دارایی های سرمایه ای مندرج در پیوست شماره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای استانی مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها.
ب ـ دستگاه اجرایی: دستگاه های اجرایی مندرج در پیوست یاد شده و دستگاه های اجرایی طرح های مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها.
ج ـ خیرین: اشخاص حقیقی و یا حقوقی غیردولتی که با استفاده از منابع غیردولتی خود، اقدام به کمک مالی، تأمین عرصه و اعیان، احداث، توسعه، تکمیل و تجهیز طرح ها و تحویل و اهداء آنها به دستگاه اجرایی می نمایند.
د ـ بانک عامل: بانک ها یا مؤسسات اعتباری که به موجب قانون و یا با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده و تحت نظارت آن بانک هستند.
ماده۲ـ دستگاه اجرایی مجاز است مشخصات آن دسته از طرح های خود را که امکان مشارکت خیرین در آنها وجود دارد، اطلاع رسانی نماید.
تبصره ـ دستگاه اجرایی باید در معرفی طرح های خود، مشخصات آنها شامل عنوان و حجم عملیات، مکان اجرا و اعتبار مورد نیاز برای اجرا را اعلام نماید.
ماده۳ـ در صورتی که خیرین متقاضی استفاده از تسهیلات برای اجرای طرح ها هستند، تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی مربوط اعلام نمایند و دستگاه اجرایـی نیز موظف است ظرف بیست روز نسبت به بررسـی پیشنهادها و اعلام نتیجه اقدام نماید.
ماده۴ـ دستگاه اجرایی موظف است پیشنهادهای پذیرفته شده را با هماهنگی خیرین به بانک عامل معرفی نماید.
ماده۵ ـ بازپرداخت اصل تسهیلات اعطایی توسط خیرین تضمین می شود.
ماده۶ ـ سود تسهیلات اعطایی با استفاده از تمام یا بخشی از اعتبارات طرح ها توسط دستگاه اجرایی قابل پرداخت است.
تبصره ـ بازپرداخت سود تسهیلات اعطایی براساس قرارداد بین دستگاه اجرایی، بانک عامل و خیرین، در سال ۱۳۹۲ از محل اعتبارات طرح ها صورت می گیرد و برای سال های آینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور موظف است حکم و اعتبار لازم را در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی نماید.
ماده۷ـ بانک عامل تسهیلات اعطایی را متناسب با تأیید پیشرفت طرح ها توسط بالاترین مقام و ذیحساب دستگاه اجرایی به مجری آنها پرداخت می نماید.
ماده۸ ـ دستگاه اجرایی موظف است تا پایان سال مالی اجرای قوانین بودجه سنواتی، گزارش عملکرد این آیین نامه را به تفکیک طرح های ملی و استانی به ترتیب به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و استانداری ها ارائه و معاونت یاد شده نیز موظف است گزارش عملکرد مالی این طرح ها را جداگانه به وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) برای درج در صورتحساب عملکرد قوانین بودجه سنواتی ارائه نماید.
معاون اول رییس جمهور ـ اسحاق جهانگیری

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي