مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر نیر » دانشنامه کامل حقوقی


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر نیر


مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر نیر

رده: + قوانین جدید
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر نیر
شماره۳۰۰/۶۶۲۷۲                               ۲۸/۱۱/۱۳۹۲
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر نیر
استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل
۱ـ افق طرح با حفظ جمعیت پیشنهادی به سال ۱۴۰۵ افزایش یابد.
۲ـ در بخش شمالی خط محدوده بر لبه بیرونی کمربندی شمالی منطبق و فضای سبز حاشیه حذف و از محدوده شهر خارج گردد و اراضی با کاربری گردشگری واقع در شمال غرب شهر از محدوده شهر خارج و در حریم شهر تثبیت گردد و خط محدوده در این قسمت بر لبه بیرونی کمربندی شمالی منطبق شود.
۳ـ عناوین کاربری های پیشنهادی مطابق طرح تدقیق تعاریف و مفاهیم کاربری های شهری و تعیین سرانه آنها مصوب ۱۰/۳/۱۳۸۹ شورای عالی شهرسازی و معماری اصلاح و ارائه گردد و در بخش های ساخته نشده و اراضی تفکیک نشده در طرح های تفکیکی و تفصیلی توجه ویژه به کاربری های عمومی (غیرمسکونی) لحاظ گردد.
۴ـ براساس تبصره ۳ مصوبه ۱۰/۳/۱۳۸۹ شورای عالی شهرسازی و معماری نقشه کاربری هایی که می توانند در زمان بحران مورد استفاده قرار گیرد از جمله پارک، زمین های ورزشی و... را تهیه و ارائه گردد.
۵ ـ خط حریم شهر مشروط به وجود طرح های مصوب گردشگری که به تأیید آب منطقه ای استان رسیده باشد در حاشیه آب گرم و رودخانه های داخل حریم مورد تأیید باشد.
مطابق این مصوبه آن دسته از اراضی که در خارج از محدوده و درون حریم شهر قرار دارند در صورت ایجاد حقوق مکتسبه (ناشی از تغییر کاربری و پروانه های ساختمانی صادره دارای مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح استانی) تا زمان تصویب طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، با همان عملکرد (کاربری) در حریم شهر تثبیت و ابقاء می گردد.
این طرح براساس جمعیت پیش بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (۱۴۰۵) معادل ۷۴۳۸ نفر در محدوده ای به وسعت ۷۶/۲۷۲ هکتار شامل کاربری های مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی ۲۷ نفر در هکتار) و حریمی به مساحت ۱۸۶۷ هکتار تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده بود.
ضروری می داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه های ذی ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر نیر بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمایید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح ها مصوب ۱۲/۱۰/۱۳۷۸ هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق الذکر، در موعد مقرر (حداکثر ۴۵ روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.
معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
دو بعلاوه دو (به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي