اصلاح تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲ » دانشنامه کامل حقوقی


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه
» » اصلاح تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲


اصلاح تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲

رده: + قوانین جدید
اصلاح تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲
شماره۷۴۰۹/ت۴۹۲۱۰هـ                             ۳۱/۱/۱۳۹۳
اصلاح تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲
وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت کشور
هیأت وزیران در جلسه ۲۰/۱/۱۳۹۳ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور و به استناد ماده (۲) قانون اصلاح لایحه قانونی احداث پایانه های مسافربری و ممنوعیت تردد اتومبیل های مسافربری برون شهری در داخل شهر تهران ـ مصوب ۱۳۷۲ـ تصویب کرد:
تصویب نامه شماره ۵۷۳۲۲/ت۲۷۵۱۸هـ مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۸۲ و اصلاح بعدی آن موضوع تصویب نامه شماره ۱۵۶۲۳/ت۳۲۱۱۵هـ مورخ ۱۶/۳/۱۳۸۴ به شرح زیر اصلاح می شود:
۱ـ در ماده (۱)، عبارت «وزارت راه و شهرسازی» جایگزین عبارت «وزارت راه و ترابری» می شود.
۲ـ در تبصره (۱) ماده (۱)، عبارت «(۵) درجه، رتبه بندی» جایگزین عبارت «(۴) درجه، درجه بندی»  می شود.
۳ـ در تبصره (۲) ماده (۱)، عبارت «(۵) درجه» جایگزین عبارت «(۴) درجه» و عبارت «متناسب با رتبه بندی» جایگزین عبارت «متناسب با درجه بندی» و عبارت «و امکانات عملکردی موردنیاز آن» بعد از عبارت «معرفی شده» اضافه می شود.
۴ـ دو تبصره به عنوان تبصره های (۴) و (۵) به ماده (۱) به شرح زیر اضافه می شود:
تبصره۴ـ غرفه های حمل و نقلی باید دارای شرایط مندرج در نشریه (۳۵۲) سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (معیارهای فنی طراحی پایانه های مسافری جاده ای) باشد.
تبصره۵ ـ در مواردی که شرکت حمل و نقل، بیش از یک غرفه را اجاره نموده است، در صورتی که در پایان مدت اجاره، تعداد متقاضیان جدید بیش از تعداد غرف موجود در پایانه باشد، شرکت یا شرکت های سابق صرفاً مستحق تمدید قرارداد اجاره در مورد یک غرفه می باشند.
۵ ـ در تبصره (۱) ماده (۲)، واژه «مصرف» جایگزین واژه «مصروف» می شود.
۶ ـ متن زیر به عنوان ماده (۴) جایگزین مواد (۴) و (۵) می شود و شماره ماده (۶) به ماده (۵) تغییر می یابد:
ماده۴ـ قرارداد واگذاری غرفه های حمل و نقلی پایانه های مسافربری برون شهری برای اولین بار از طریق تشریفات مزایده به مدت دو سال منعقد می گردد. تمدید قرارداد غرفه های حمل و نقلی شرکت های مستقر در پایانه که دارای پروانه فعالیت مجاز و معتبر از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشند، در صورت ارتقای درجه یا حفظ درجه موجود در زمان عقد قرارداد با رعایت سایر مقررات این آیین نامه برای دوره های متوالی دو ساله بعدی بلامانع است.
تبصره۱ـ میزان افزایش اجاره بها برای موارد مشمول تمدید قرارداد با درخواست شهرداری برمبنای نظر کارشناسی رسمی دادگستری است.
تبصره۲ـ شهرداری می تواند در صورت عدم انجام تعهدات مالی از سوی شرکت ها و یا عدم رعایت مفاد قرارداد و پس از کسب نظر از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان که ظرف پانزده روز از تاریخ استعلام شهرداری اظهارنظر خواهد نمود از تمدید قرارداد خودداری نماید.
تبصره۳ـ مفاد و شرایط قرارداد نمونه توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) با کسب نظر از وزارت راه و شهرسازی تهیه و به مورد اجرا گذاشته می شود.
تبصره۴ـ چنانچه قبل از خاتمه قرارداد، شرکت حمل و نقل مسافربری، شرایط و ضوابط وزارت راه و شهرسازی را که برمبنای آن تشکیل شده است از دست بدهد با اعلام کتبی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، شهرداری با تسویه کلیه حقوق خود قرارداد واگذاری را لغو و ظرف یک ماه به ترتیب مقرر در تبصره (۲) ماده (۳) این آیین نامه نسبت به تخلیه غرفه اقدام خواهد نمود.
تبصره۵ ـ غرفه های غیرحمل و نقلی مستقر در پایانه، فقط برای یکسال واگذار می گردد و تمدید آن برای دو دوره یکساله بلامانع می باشد. واگذاری غرفه های یاد شده بعد از سه سال صرفاً از طریق تشریفات مزایده امکان پذیر خواهد بود.
تبصره۶ ـ در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد توسط طرف قرارداد، شهرداری مجاز به لغو قرارداد می باشد.
معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي