تشخیص حق، مهم‌ترین رسالت وکیل است


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه


تشخیص حق، مهم‌ترین رسالت وکیل است

رده: + خبرها و رویدادهای حقوقی
رئيس دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: تشخیص حق و نیز تسریع در دادرسی از مهم‌ترین رسالت‌های یک وکیل است. عبدا... موسوی در مراسم اولین سالگرد استقرار کانون وکلای استان ، در معرفی جایگاه امام علی(ع) به خطابه‌های پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت:
در کتاب حجت‌الاسلام رسولی محلاتی آمده است پیامبر(ص) خطاب به علی(ع) می‌فرماید به خدا قسم جز من و تو کسی خدا را نشناخت و به خدا قسم جز خدا و تو کسی مرا نشناخته است و به خدا قسم جز من و خدا کسی تو را نشناخته است.موسوی وکالت را یک منصب برشمرد و گفت: وکالت حرفه نیست، بلکه منصب است و همانگونه که قاضی در جایگاه قضاوت تلاش و کوشش می‌کند وکیل نیز یک پایه تضمین و تثبیت حق در جامعه است.وی شأن و جایگاه وکالت را بسیار والا دانست و با بیان این‌که «اولین وکیل خداوند است» به تشریح وظایف وکلا در جامعه حقوقی پرداخت و گفت: وکیل در حفاظت از حقوق دادرسی در مراحل مختلف نه تنها حافظ حقوق موکل خود است، بلکه باید حافظ حقوق جامعه و محکمه و دادگاه باشد؛ همچنین رعایت شأن دادگاه، قاضی و رعایت حقوق اصحاب دعوا از وظایف وکیل است.
وی وکیل را پایه‌گذار پرونده برشمرد و گفت: یک وکیل با صلابت باید با پایبندی به مواضع شرعی و قانونی، رسالت خود را در تامین و تشخیص حق و نیز تسریع در دادرسی به خوبی انجام دهد که در این راستا همکار خوبی برای قاضی است.
منبع- نویسنده: دانشنامه حقوق رئيس دادگستری چهارمحال و بختیاری

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي