وظيفه حاكميت حفظ شأن جامعه پزشكی است » دانشنامه کامل حقوقی


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه


وظيفه حاكميت حفظ شأن جامعه پزشكی است

رده: + خبرها و رویدادهای حقوقی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه روز پزشک اعلام کرد: وظيفه حاكميت حفظ شأن جامعه پزشكي است.


به گزارش دانشنامه حقوق: آيتالله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از اعضاي شوراي عالي نظام پزشكي كشور، نگاه سياسي به اقدامات صنفي قشري را كه نقشي سازنده در سلامت جامعه دارند، بيصفايي دانست و گفت: آرامش روحي پزشكان سلامت جسمي جامعه را به همراه دارد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به تدوين سياستهاي كلي سلامت در مجمع تشخيص، گفت: با استفاده از تفكرات كارشناسان پزشكي، افق بسيار روشني ترسيم شد كه در راستاي اهداف سند چشمانداز 20 ساله نظام است.

آيتالله هاشمي رفسنجاني با ارائه تاريخي از روند علم پزشكي در ايران و برنامههاي سالهاي پس از جنگ گفت: سابقه درخشان و استعدادهاي برتر جوانان ايراني، بهترين سرمايه علوم پزشكي در آينده است كه بايد از اعتبار پزشكان حاذق كشور در اكثر كشورهاي دنيا دفاع كنند.

وی به وظيفه خطير پزشكان در پيشگيري از بيماريها و كم كردن آلام مردم اشاره و بر وظيفه حاكميت براي حفظ شأن جامعه پزشكي تأكيد كرد و گفت: ارزش علم پزشكي در ذات همه ايرانيان است و انتخاب رشته پزشكي از سوي داوطلبان كنكور به خاطر اين جايگاه است.

آيتالله هاشمي رفسنجاني تأسيس سازمان نظام پزشكي در سالهاي قبل از پيروزي انقلاب و سوابق بحثهاي مربوط به آن در مجلس شوراي اسلامي و مجمع تشخيص مصلحت نظام را به خاطر اهميت آن دانست و گفت: همه مسئولان بايد تلاش كنند تا قوانين و مصوبات در جهت تسهيل مسائلي باشد كه مستقيم و غيرمستقيم با سلامت مردم ارتباط دارد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنانشان، اخلاق پزشكي را بسيار ستود و با اشاره به آگاهي علمي پزشكان با كاركردهاي جزئي هر يك از اعضاي بدن انسان، گفت: خداشناسي پزشكان برخاسته از علماليقين است، چون از طراحي الهي در بدن انسان آگاهي دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان جملهاي كه علم را به اديان و ابدان تقسيم ميكند، گفت: توجه به جسم و تلاش براي بقاي سلامتي آن، كوششي مقدس در جهت تقويت روح و كم كردن روحيه نااميدي خانوادههاست و پزشكان مطمئن باشند هر قلم و قدمي كه براي سلامتي مردم برميدارند، ذخيرهاي ارزشمند براي آنان خواهد بود.

وی به بعضي از كارهاي منفي منسوب به پزشكان اشاره كرد و با تأكيد بر لزوم يافتن راهكارهاي دائمي براي رفع آنها، گفت: مطالبه پول از خانواده كه بيمارشان در اورژانس منتظر درمان است، با هيچ دليلي توجيهپذير نيست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان سابقهاي از طرح 60 صفحهاي بيمه تأمين اجتماعي دولت سازندگي و تشريح عاقبت آن در دولتهاي بعدي گفت: آن طرح براي از بين بردن دغدغه خانوادهها در بهداشت و درمان، شغل، تحصيل، مسكن و بيمه بيكاري فرزندان بود تا هيچ ايراني براي نيازهاي فوري زندگي در مضيقه نباشد.

در آغاز اين ديدار دكتر علیرضا زالي رئيس منتخب سازمان نظام پزشكي ایران گزارشي از اوضاع پزشكي كشور در همه زيرشاخهها و برنامههاي آينده ارائه كرد و آقاي دكتر آقازاده، رئيس مجمع عمومي نظام پزشكي به ماجراي انتخابات اخير شوراي عالي نظام پزشكي و نگاههاي متفاوت به نتايج آن پرداخت.

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
دو بعلاوه دو (به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي