آگهی آزمون وکالت سال ۱۳۹۲ منتشر شد


ثبت نام در سایت    ورود به سیستم
اجازه


آگهی آزمون وکالت سال ۱۳۹۲ منتشر شد

رده: + خبرها و رویدادهای حقوقی


آگهی آزمون وکالت سال ۱۳۹۲ منتشر شد.

كانونهاي وكلاي دادگستري ايران (عضو اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران- اسکودا) متشكل از كانون وكلاي دادگستري مرکز- آذربايجان شرقي – فارس و كهكيلويه و بويراحمد- اصفهان - آذربايجان غربي – مازندران– خراسان رضوي, شمالي و جنوبي - گيلان- قزوين- خوزستان - كرمانشاه وايلام- همدان - قم - كردستان - گلستان – اردبيل – مرکزي- بوشهر – زنجان – لرستان – کرمان- البرز و چهارمحال و بختياري از طريق آزمون كتبي و طبق مقررات و  قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت مصوب سال 1376به تعداد مورد نياز به شرح ذيل و با توجه به موارد زير كارآموز وكالت مي پذيرند.



1- تعداد پذيرش کارآموز وکالت  به تفکيک هر کانون و کد کانون ها :

کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش
۱ مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان جمعاً 1250 نفر
۲ آذربايجان شرقي 200 نفر
۳ فارس و كهكيلويه و بويراحمد جمعاً 135 نفر
۴ اصفهان 110 نفر
۵ آذربايجان غربي 75 نفر
۶ مازندران 52 نفر
۷ خراسان رضوي, شمالي و جنوبي جمعاً 120 نفر
۸ گيلان 40 نفر
۹ قزوين 64 نفر
۱۰ خوزستان 150 نفر
۱۱ کرمانشاه و ایلام جمعاً 40 نفر
۱۲ همدان 35 نفر
۱۳ قم 20 نفر
۱۴ كردستان 40 نفر
۱۵ گلستان 40 نفر
۱۶ اردبيل 30 نفر
۱۷ مرکزي (اراک ) 25 نفر
۱۸ بوشهر 40 نفر
۱۹ زنجان 30 نفر
۲۰ لرستان 30 نفر
۲۱ کرمان 183 نفر
۲۲ البرز 80 نفر
۲۳ چهارمحال و بختیاری 25 نفر


(ظرفيت هاي اعلام شده با احتساب سهميه ايثارگران ميباشد.)


2- مواد امتحاني:

 آزمون،كتبي ، یک مرحله ای ،به صورت تستي و ضرائب دروس آن به شرح ذیل میباشد:


ردیف نام دروس ضریب
۱ حقوق مدني 3
۲ آيين دادرسي مدني 3
۳ حقوق جزاي عمومي و اختصاصي 2
۴ آيين دادرسي كيفري 2
۵ حقوق تجارت 2
۶ اصول استنباط حقوق اسلامی 1


3 - شرايط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزي وكالت:

  1-3 – تابعيت جمهوري اسلامي ايران.

 

  2-3 – دارا بودن دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق (از دانشكده هاي حقوق داخل يا خارج كشور كه مورد تاييد وزارت علوم,تحقيقات و فن آوري باشد)يا دانشنامه ليسانس فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح.

 

تبصره 1 : كساني كه فاقد مدرك كارشناسي حقوق, فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح بوده و فقط داراي مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند بنابراين از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسي عنوان شده خودداري نمايند.

 

تبصره 2 : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری باشد.

 

3-3 – شرایط سنی : پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می شود که سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

 

4-3 – براي اشخاصي پروانه كارآموزي صادر مي شود كه داراي شرايط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

 

4 – مدارك مورد نياز جهت ثبت نام:

 

  1-4 – اسكن تصوير مدرک تحصيلي ليسانس، منطبق با بند2-3 و تبصره آن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود 595 در 842 pixels و با وضوح تصويري 72 dpi .

 

تبصره: متقاضيان از اسکن گواهي تعداد واحدهاي گذرانده شده خودداري نمايند زيرا فقط گواهي فارغ التحصيلي يا دانشنامه مبناي مجوز شركت در آزمون مي باشد بنابراين دانشجويان ترم آخر و كساني كه در گواهي صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه"فارغ التحصيل" یا " دانش آموخته " قيد نشده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.

 

 

 

2-4- اسكن تصوير كارت یا گواهی پايان خدمت يا معافيت دائم بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود 213 در 312 pixels و با وضوح تصويري 72 dpi .

 

تبصره: دارندگان معافیت های تحصیلی ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه ، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

 

 

 

3-4- هزینه ثبت نام مبلغ 000/750 ریال

 

تبصره : واریز هزینه ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم آنلاین ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده و سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند 1-5 و2-5 این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت .

 

 

 

4-4- اسكن عکس متقاضي

 

داوطلبان محترم مي‌بايست تصوير عكس خود را كه در سال جاري گرفته شده باشد، در اندازه هاي 4×3 جهت اسکن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حداقل 200 در 300 تا حداكثر 300 در 400 pixels تهيه نمايند و حجم فايل تهيه شده نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر شود. همچنين تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتي الامكان عكس ها سياه و سفيد يا در صورت رنگي بودن داراي زمينه سفيد باشد.

 

5-4- گواهي ايثارگري در خصوص ايثارگران متقاضیان سهمیه ایثارگری باید علاوه بر علامت گذاری بند مزبور در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، اصل گواهی ایثارگری صادره از مرجع صالح را که بر یکی از موارد ذیل منطبق باشد از تاریخ 01/07/1392 لغایت 10/07/1392 الزاماً با پست سفارشی پیشتاز به نشانی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران(اسکودا) واقع درتهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان هفدهم ،پلاک 20 ، طبقه دوم ،کدپستی : 1513833814 ارسال نمایند. داوطلبان مذکور باید تصویر گواهی مربوط را تهیه و برای ارائه در موارد لزوم نزد خود حفظ کنند.

 

ایثارگران محترم، طبق بند الف از ماده 1«قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران » و ماده 59 همان قانون از سهمیه مقرر استفاده خواهند کرد.

 

تبصره 1: افراد مشمول این بند با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بشرح آتی هستند:

 

الف- خانواده شاهد یعنی خانواده های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی ازاعضای خانواده شان ( پدر ، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقود الاثر یا اسیرشده باشد.

 

ب- جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر

 

پ - آزادگان با شش ماه سابقه اسارت

 

ت- رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه

 

تبصره 2: جانباز یا آزاده یا رزمنده یا عضو خانواده شاهد بودن داوطلبان باید، حسب مورد ، با توجه به تعریف این عناوین در ماده 1 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تایید مراجع صلاحیت دار برسد.

 

تبصره 3: طبق قسمت اخیر ماده 59 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران « واجد شرایط بودن» داوطلبان ، شرط استفاده از سهمیه است . بنابراین وضعیت داوطلبان محترم باید بر ماده 2 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد و نصاب نمره قبولی نیز در مورد ایشان رعایت خواهد شد.

 

تبصره 4: تعریف «ایثارگر» و شرایط برخوردار شدن از سهمیه ایثارگری موضوع ماده 3 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب 1376، با تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، تغییر کرده است و بستگان درجه اول جانبازان پنجاه درصد به بالا ، طبق بند ز ماده 1 قانون اخیر مشمول اولویت نیستند. همچنین طبق قسمت اخیر ماده 59 قانون اخیر استفاده رزمندگان از اولویت موکول به داوطلبانه بودن حضور در جبهه نیست.

 

تبصره5: به موجب ماده 59 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشمولين استفاده از سهميه ايثارگران فقط موارد چهار گانه فوق هستند بنابراين متقاضيان از ارائه مدارک غير از موارد اعلام شده خودداري نمايند.صدور گواهي بايد در سال 1392 باشد (به گواهي هاي سنوات گذشته ترتيب اثر داده نمي شود).

 

تبصره 6: بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد پس از ارسال مدارک متقاضی به اتحادیه انجام خواهد شد. بنابراین صرف اعلام متقاضی در تقاضانامه ثبت نام (ازطریق اینترنت) برای اعمال سهمیه کافی نخواهد بود و تأیید نهایی با هیأت مدیره هر کانون است .

 

تبصره 7 : چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

 

تبصره 8 : داوطلب باید شماره پرونده و کد رهگیری را که پس از پایان ثبت نام اینترنتی دریافت می دارد ذیل گواهی ارسالی درج کند.

 

تبصره9: سهمیه ایثارگران بر مبنای ماده 2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 مجمع تشخیص مصلحت نظام اعمال خواهد شد.

 

6-4- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است ، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

 

5 – نحوه ثبت نام و توزيع کارت شرکت در آزمون و تاريخ آزمون:

 


1-5– ثبت نام از متقاضيان منحصراً ازطريق اينترنت و سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org از روزدوشنبه مورخ 01/07/1392 لغایت روز چهارشنبه مورخ 10/07/1392 خواهد بود.

 

2-5- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت نام از طریق کارت های اعتباری عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال باشد طبق دستور العمل اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ودر زمان اعلام شده در بند 1-5 نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

 

تبصره:در این خصوص متقاضیان میتوانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.

 

3-5- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد رهگیری و شماره پرونده خود به سیستم ، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن ، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 

4-5 – آزمون در مركز كانوني كه متقاضي در تقاضانامه ثبت نام انتخاب كرده است برگزار مي شود. نشاني محل برگزاري آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.

 

5-5- تاريخ آزمون روز جمعه مورخ 01/09/1392 مي باشد.

 

6- تذكرات لازم:

 

1-6- متقاضيان بايد قبل از تاريخ شروع ثبت نام ازطريق اينترنت، نسبت به اسکن مدارک با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند4 اين آگهي اقدام نمايند.

 

2-6- مدت ثبت نام اينترنتي از تاريخ شروع، ده روز خواهد بود .

 

3-6- متقاضيان بايد اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذيرفته شدن به همراه ساير مدارکي که اعلام خواهد شد به کانون مربوطه ارائه نمايند.

 

4-6- داوطلبان فقط در صورتی که دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام وشرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینکه باید اطلاعات وارد شده درتقاضانامه ثبت نام را (خصوصاً از نظر تعیین کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمایند .هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

 

5-6- متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به کانون مربوطه ارائه کنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي در هنگام ثبت نام اينترنتي با آگهي آزمون منطبق نبوده و غير واقعي باشد حتي درصورت قبولي از ثبت نام آنان جلوگيري و قبولي آنان کان لم يکن تلقي خواهد شد.

 

6-6– صدور كارت شركت در آزمون دليل تاييد هيچ يك از مدارك داوطلب از طرف كانونهاي وكلا يا سازمان سنجش نيست. بنابراين صرف قبولي در آزمون و درج نام متقاضي در رديف پذيرفته شدگان، هيچ حقي براي كسي ايجاد نخواهد كرد.

 

7-6- صدور هرگونه اطلاعيه درخصوص آزمون فقط در سايت اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران (اسکودا) www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

 

8-6- با توجه به زمان پيش بيني شده براي آماده کردن مدارک ثبت نام تأکيد مي شود در روزهاي آغازين پس از انتشار اين آگهي نسبت به تهيه مدارک مورد نياز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طريق اينترنت براي متقاضيان از نظر زماني مشکلي ايجاد نگردد.

 

9-6- تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

 

10-6- ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است.

منبع- نویسنده: دانشنامه حقوق : http://lawwiki.ir

لایک و ارسال این مطلب در فیس بوک
ارسال این مطلب به یک دوست : File engine/modules/imp.send.news/send_news.php not found.
بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

دیدگاه شما
نام شما:
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم):
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
چهار بعلاوه چهار(به عدد)   پاسخ:
اشتراک ایمیل 

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک دانشنامه و انجمن شده و از بروزسانیها مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و ترس از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند

بپرسيد،مشاوره حقوقي آنلاين - مرجع پاسخگويي به سوالات حقوقي ،کيفري،نيروهاي مسلح ، حقوق کار-پرسشهاي حقوقي